HOW DARE (DEAR) YOU TO BLOG?

Instagram'e ir Facebook'e visi kuriamės įvaizdį savo nuotraukomis, jomis pasakojam apie save ir bandom atrodyti geresni, gražesni, sekmingesni. Klausimas - ar tai problema? Ar tai melas? 

Jei taip norėsim, tai taip ir matysim. Visada matom ledkalnio viršūnę, tą puokštės pusę, kuri nenuvytus. Dažniausiai tik artimiausi, kuo galim pasitikėti mato kitą pusę, jautrius, skaudžius, liūdnus dalykus. Daugumai rodome tik tai, ką norime, taip buvo ir bus. Prieš 20 metų matytai klasiokei paklausus kaip sekasi nepasakajome apie problemas šeimoje, darbe, kad pradėjome lankytis pas psichologą, nes pasidarė sunku be pagalbos susitvarkyti sau gyvenimą.

Būtų naivu galvoti, kad viskas, ką matome yra viskas, kas žmogus yra. Tai įvaizdis gyvenimo, kokį norim turėti, transliuoti, kokiame gyventi, tačiau kartais ši vizija gali apie žmogų pasakyti net daugiau, nei tai, kas iš tikro dabar vyksta jo gyvenime. Internete dalijamės tuo, kuo didžiuojamės, džiaugiamės, ko trokštame ir apie ką svajojame, tai apibrėžia mus.

Aišku, visada smalsu sužinoti ir neigiamą pusę, bet mums seniai aišku, kad ją turi visi, ir mums visai nebūtina jos žinoti. Mes dalijamės tuo, kas mums svarbu, ties kuo akcentuojamės gyvenime. 

Jei žmogus turi kritinį mąstymą, jis supras, kad visi turime sunkių momentų, kad vieną dieną dalindamiesi pasiekimais, kitą dieną galime verkti dėl iškilusių sunkumų (kuriais greičiausiai nesidalinsime), vieną dieną džiaugdamiesi šeima, kitą dieną kalbėti apie skyrybas (apie kurias greičiausiai iškart neinformuosime Facebooke), o įsikėlus savo nuotrauką su gražiais rūbais ir makiažu kartą per mėnesį likusias dienas kompleksuoti dėl savo išvaizdos - svorio, rūbų, plaukų, dantų, veido bruožų ir aprangos. Kiekvieno pasirinkimas, kur ir su kuo dalintis teigiamas ir su kuo neigiamais gyvenimo momentais. Visi jų turime! 

Kas liečia išvaizdą, niekada realybėje neatrodysime kaip nuo žurnalo viršelio, nes net tie žmonės, kurie yra ant viršelio taip neatrodo! Viskas yra patobulinta, kad akcentuotumėmės ties tuo, kuo norima - seksualia ar smagia nuotaika, puikiai siluetą pabrėžiančia suknele, o ne ryte iškilusiu spuogu, paplonėjusiais plaukais ar siūlais styrojančiais iš rūbo, galime vadinti tai melu, bet būkime atviri, ar tikrai nenorėtumėt, kad nuretušuotume nuo jūsų veido tą spuogą? O jei pastorinti jūsų plaukus, pabalinti dantis ir paploninti liemenį? Čia viskas ir prasideda. 

Mes, Monika ir Ignas, pradėjome blog’ą – tai bus mūsų kelionė, tai kuo džiaugiamės ir norime dalintis, ten greičiausiai nepamatysite mūsų liūdnų dienų ir barnių, ko tikrai būna, bet čia norim transliuoti šviesą ir laimę, kuri mus veda į priekį ir džiugina!